Technologie

Tvorba spolehlivých produktů je silně závislá na spolehlivosti prvků, ze kterých jsou vytvořeny. Virtis s.r.o. využívá technologie předních světových výrobců a nad nimi tvoří škálovatelná řešení pro menší i větší zákazníky.

Základem technologií jsou spolehlivé serverové prvky od společnosti Dell (servery, disková pole), které umožňují dobře rozvrhnout redundanci napájení i sítě a u kterých je možné se spolehnout na rychlou odezvu záručních techniků při případném problému.

Pro zajištění spolehlivého napájení a pokud možno i ovládání jednotlivých zásuvek a měření konkrétních odběrů byly zvoleny prvky od společnosti APC.

Infrastrukturní propojení preferuje Virtis tvořit prvky Cisco, ačkoliv máme zkušenosti i s prvky Juniper. Infrastrukturní prvky zahrnují především routery, firewally, switche a load balancery. Load balancery pro méně vytížená řešení využíváme i softwarové, čímž je možné výrazně snížit cenu.

U virtualizovaných služeb oživuje hardware hypervizor, Virtis využívá primárně hypervizory Xen a VMWare, pouze výjimečně jiné. Samotné operační systémy jsou především GNU/Linux (Debian, CentOS), výjimečně Windows.

Vzhledem k postupně docházejícím IPv4 adresám jsou samozřejmě veškeré produkty Virtis s.r.o. vytvářené a nasazované tak, aby nativně podporovaly technologii IPv6 a nebylo tak v blízké budoucnosti nutné investovat dodatečné prostředky do toho, co (jak se domníváme) by dnes již mělo být samozřejmostí.

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace