Bezpečnost

Společnost Virtis s.r.o. se intenzivně věnuje otázkám zabezpečení, aktuálním bezpečnostním problémům i možnostem, jak se rizikům bránit.

Uživatelé

V současné době je bohužel stále relativně nízká úroveň povědomí běžných uživatelů sítí a internetu o rizicích, kterým se mnohdy zbytečně vystavují a nesnaží se nijak kontrolovat, jak jsou jejich komunikace nebo dokumenty šířeny. Nedokáží také bohužel mnohdy rozlišit autentické informace od podvržených a riskují tím ať už finanční ztráty nebo sociální následky.

Řada poskytovatelů se podobným problémům snaží předcházet, ale je třeba, aby si uživatelé sami začali dávat více záležet na ochraně svého soukromí i svých dat a důsledněji kontrolovat, jak druhá strana zajišťuje, aby zadávané údaje nebylo možné odposlouchat nebo zneužít.

Společnost Virtis s.r.o. uživatelům poskytuje možnosti konzultací, školení a návrhů, prodeje a tvorby bezpečnostních řešení pro osobní použití - ať už se jedná o VPN, osobní podpisové a šifrovací certifikáty nebo certifikáty pro zabezpečení webových stránek, aby ani při vkládání informací do formulářů neputovaly důvěrné informace po síti nezašifrovaně. I tyto stránky jsou podobným certifikátem zabezpečeny.

Spam

Obrovským problémem dnešní doby je stále se zvyšující objem nevyžádaných zpráv v příchozí poště. Odhlédneme-li od toho, že spam uživatele obtěžuje, je tu i hledisko jeho nebezpečnosti. Spam je obvykle rozesílán s účelem podsunout uživateli nebezpečný program nebo z něj podloudně vylákat důvěrné informace. Dokonce se pak uživatel sám bez svého vědomí může stát spammerem, protože podloudný program z jeho počítače a jeho jménem rozesílá nevyžádanou poštu dalším a dalším uživatelům.

Virtis s.r.o. využívá několik metod k odfiltrování nevyžádané pošty a to jak u příchozích, tak i odchozích zpráv. Úspěšnost identifikace a zachycení spamu se u nás pohybuje na téměř 90%, což je velice dobrý výsledek při snaze minimalizovat nekorektní označování korektních ač podezřelých zpráv. Dokonce díky tomu nabízíme i službu off-site poštovních filtrů, kde z této úspěšnosti mohou profitovat i další klienti s vlastními poštovními servery.

Servery

Stále více a více je slyšet o útocích na servery s využitím technik jejich zahlcení (DoS, DDoS), denně se setkáváme se slovníkovými útoky na běžné služby (SSH, FTP) a s pokusy o skenování aktivních portů námi spravovaných strojů. Řadu těchto útoků jsme schopni zachytit a zablokovat prostřednictvím běžných firewallů, některé ale vyžadují nasazení a provoz specializovaných analytických programů, které nám pomáhají v identifikaci probíhajícího útoku a jeho odklonění.

Pochopitelně se účastníme bezpečnostních konferencí a studujeme běžné i méně běžné metody útoků, abychom na ně byli schopni alespoň trochu přiměřeně reagovat. Vše proto, abychom svým klientům poskytli co nejlepší úroveň zabezpečení jejich služeb (i když pochopitelně i proto, že nás bezpečnostní problematika celkově zajímá).

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace